close
شهر اول
اجاره ویلا
تالار گفتمان
اجاره ویلا
دانلود طرح جابربن حیان پایه پنجم دبستان حواس پنجگانه

دانلود طرح جابربن حیان پایه پنجم دبستان حواس پنجگانه

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات مندرج در توضیحات فایل

طرح جابربن حیان پایه پنجم دبستان حواس پنجگانه بافرمت ورد

این مجموعه شامل:

پوستر های طرح جابربن حیان در مورد حواس پنجگانه
تابلوی نمایش طرح جابربن حیان در مورد حواس پنجگانه
عکس جابربن حیان در مورد حواس پنجگانه
مطالب علمی آموزشی در باره طرح جابربن حیان حواس پنجگانه
این مستندات عنوان شده بر طبق آخرین بخش نامه طرح جابر می باشد.
قسمتی ازین مجموعه

بینایی
اعضای بینایی، چشم ها هستند. شعاع های نوری که به هر چشم وارد می شود، به وسیـله قرنیـه و عدسی متمرکز شده، روی شبکیه می افتند و یک تصویر وارونه بر روی آن تشکیـل می دهنـد. سلـول های شبکیه این تصویر را به تکان هـای الکتریکی تبدیـل مـی کنند که از طریق عصب بینایی به مغز می روند و در آنجا رمز گشایی شده، باعث بینایی می شوند. عنبیه، اندازه مردمک را تغییر داده، مقدار نوری را که به شبکیه می رسد، کنترل می کند. رگ های خونی شبکیه و لایه ای به نام مشیمیه، مواد غذایی را به چشم می رسانند.

نمای شبکیه
سلول های شبکیه، رنگ و شدت نور را ثبت می کنند. در پشت شبکیه، دیسک بینایی قرار دارد که در آنجا رشته های عصبی به هم نزدیک شده، عصب بینایی را تشکیل می دهند و رگ های خونی وارد چشم می شوند. دیسک، هیچ گونه سلول حساس به نور ندارد و«نقطه کور» خوانده می شود. این عکس با یک افتالموسکوپ گرفته شده است که داخل چشم را بزرگ و روشن می کند.

شنوایی و تعادل
گوش نه تنها وظیفه شنیدن بلکه برقراری تعادل را نیز به عهده دارد. گوش شامل قسمت های خارجی، میانی و داخلی است. گوش خارجی، امواج صوتی را به پرده صماخ می رساند، باعث لرزش آن می شود. استخوان های گوش میانی، این لرزش ها را به گوش داخلی منتقل می کنند. این پیام ها در آنجا به پیام های الکتریکی تبدیل می شوند. این پیام ها از طریق سلول های عصبی به مغز رفته، مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. گوش داخلی همچنین ساختارهایی دارد که با تشخیص وضعیت و حرکت سر به تعادل کمک کرده، به ما اجازه می دهند بدون یان که بیافتیم، قائم بایستیم و حرکت کنیم.

ساختار گوش
گوش خارجی شامل لاله (قسمت قابل مشاهده) و مجرای گوش است که به پرده صماخ ختم می شود. گوش میانی حاوی ۱۳ ‌استخوان ظریف است که پرده صماخ را به غشای جدا کننده گوش میانی و داخلی، مرتبط می کنند. حلزون که حاوی گیرنده های حسی شنوایی است و نیز ساختارهای تنظیم کننده تعادل در گوش داخلی قرار دارند.

اطلاعات اضافی درباره این طرح جابربن حیان پایه پنجم دبستان حواس پنجگانه:

این پروژه به صورت کامل و آماده پرینت توسط دانش آموزان و معلمین و آموزگاران گرامی می باشد. تمامی فایل های این مجموعه قابل ویرایش و در قالب ورد (Word) می باشند.

لینک دانلود:


دانلود طرح جابربن حیان پایه پنجم دبستان حواس پنجگانه

دانلود طرح جابربن حیان پایه پنجم دبستان حواس پنجگانه:: برچسب ها : آموزش طرح جابر , تحقیق زمینه ای طرح جابر , تصاویر طرح جابر , جابر فایل , دانلود پوستر های طرح جابر حواس پنج گانه , دانلود طرح جابر با موضوع حواس پنج گانه , دانلود طرح جابر با موضوع حواس پنجگانه به همراه دفتر کارنما , دانلود طرح جابر کلاس پنجم حواس پنجگانه به همراه دفتر کارنما , دانلود طرح جابربن حیان با موضوع حواس پنجگانه , طرح جابر , طرح جابر ابن حیان پنجم ابتدایی , طرح جابر با موضوع حواس پنجگانه , طرح جابر با موضوع حواس پنجگانه به همراه دفتر کارنما , طرح جابر برای کلاس پنجم دبستان , طرح جابر بن حیان کلاس پنجم ابتدایی , طرح جابر بن حیان مدارس ابتدایی پنجم , طرح جابر پایه پنجم ابتدایی , طرح جابر پایه ی پنجم ابتدایی , طرح جابر پنجم ابتدایی , طرح جابر پنجم دبستان , طرح جابر جدید حواس پنج گانه , طرح جابر حواس پنج گانه , طرح جابر کلاس پنجم , طرح جابر کلاس پنجم ابتدایی , طرح جابر کلاس پنجم دبستان , طرح جابربن حیان پایه پنجم ابتدایی , طرح جابربن حیان پایه پنجم دبستان , طرح جابربن حیان پنجم دبستان , طرح جدید جابر با موضوع حواس پنج گانه , موضوع طرح جابر پنجم ابتدایی , نتیجه گیری طرح , تلویزیون سری M سامسونگ
ن : ali
ت : جمعه 14 ارديبهشت 1397
تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر